Care ar fi motivul pentru care femeile sunt mai dispuse sa bea mai mult dupa casatorie? Conform specialistilor, nu este vorba de o stare de nefericire, ci de faptul ca femeile incep sa preia din obiceiurile sotilor lor, cunoscandu-se faptul ca barbatii consuma mai mult alcool decat femeile. Acestea nu fac altceva decat sa incerce sa tina pasul cu sotii lor.
Pe de alta parte, barbatii, odata casatoriti, petrec mai putin timp cu amicii c
u care obisnuiau sa bea anterior casatoriei si mai mult timp cu sotiile. Rezultatul? Barbatii insurati consuma mai putin alcool decat burlacii.Studiul a relevat, de asemenea, faptul ca barbatii divortati sunt expusi unui risc mai mare de a deveni dependenti de alcool.
Trebuie retinut, de asemenea, faptul ca femeile nu tolereaza la fel de bine alcoolul precum barbatii.
Te-ai abonat la newsletterul SuntFericita?
Descarca GRATUIT "TOP Ceaiuri din plante medicinale Beneficii si Recomandari"
de SuntFericita.roRedactia Sunt Fericita reprezinta o echipa de 3 femei care cerceteaza zilnic cele mai relevante subiecte pentru cititoarele si cititorii nostri. Informatiile sunt apoi filtrate pentru a fi transpuse intr-o maniera cat mai prietenoasa cu putinta in articolele pe care le parcurgeti cu placere.
Categorii
































