SuntFericita cauta meniu

Cautarea dupa "lucruri" a returnat urmatoarele rezultate - pagina 82

2146 ARTICOLE relevante pentru tag-ul lucruri

Viata de dupa job

Viata de dupa job

In fond si la urma urmelor, nu e decat un serviciu. Nu e nici sanatatea, nici viata sentimentala, nici familia, nici copiii, nici viata si nici sufletul tau. Apropo, daca se transforma in vreuna din acestea, atunci ai gresit rau pe undeva. Serviciul tau nu e decat un serviciu. Da, stiu ca ai nevoie de bani ... [citeste mai mult]
Nu totul poate fi ecologic
Copii --

Nu totul poate fi ecologic

Tocmai am auzit despre un individ care a inventat pantofi ce iti incarca mobilul in timpul mersului. Extraordinar. Si eu vreau o pereche, dar toti arata ca niste ghete rezistente la mers – facute pentru zone in care echipamentele de incarcare nu sunt disponibile, cum sunt jungle sau deserturi. Nu totul ... [citeste mai mult]
Implica-te

Implica-te

In ce sa te implici? In orice, pana la urma (sau cel putin aproape orice). Cred ca ma refer la a manifesta interes fata de lumea ta. Nu te uita la televizor, ci du-te afara, interactioneaza cu ea. Prea multi oameni traiesc prin intermediul vietii altora vazuti pe micul ecran. Sau chiar traindu-si propria ... [citeste mai mult]
Relatia dintre bani si fericire
Copii --

Relatia dintre bani si fericire

Sunt multe lucruri care ne fac sa ne simtim prost – pierderea unui partener, sa devii nefolositor, sa te imbolnavesti. Si multe, multe altele. Multe sunt legate de bani si de castigarea sau cheltuirea lor. Tine minte: ? Prea putini bani te pot face nefericit. ? Prea multi bani te pot face ... [citeste mai mult]
Nu exista copii rai
Copii --

Nu exista copii rai

A aparut la un moment dat o anume expresie din sudul Californiei si a ajuns pana la noi. M-a facut sa fierb: „Sunt copii buni care au facut un lucru rau“. Cat m-a enervat. O detestam. M-am ridicat impotriva ei. Dar acum trebuie sa ma scuz. Am adoptat-o si, chiar daca nu voi spune niciodata „Sunt copii ... [citeste mai mult]
Daca n-ai nimic frumos de spus, mai bine nu spune nimic

Daca n-ai nimic frumos de spus, mai bine nu spune nimic

Este foarte usor sa bombani, sa te plangi, sa critici. Este mult mai greu sa gasesti intotdeauna ceva dragut de spus despre o situatie sau o persoana. Acum gandeste-te la asta ca la o mare provocare. Sa spui ceva frumos e greu, deoarece suntem inclinati de la natura sa ne vaicarim. Daca cineva intreaba cum ... [citeste mai mult]
Oamenii buni se simt intotdeauna vinovati

Oamenii buni se simt intotdeauna vinovati

Oamenii rai nu se simt vinovati, sunt prea ocupati sa fie rai. Oamenii buni se simt vinovati tocmai pentru ca sunt buni si simt ca au facut ceva rau, au dezamagit pe cineva, au facut o greseala sau au incurcat borcanele. Oamenii buni au constiinta. Cei rai nu. Daca te simti vinovat, e semn bun. Arata ca esti ... [citeste mai mult]
Din cand in cand trebuie sa te destinzi

Din cand in cand trebuie sa te destinzi

Pentru fiecare dintre noi exista ceva diferit care te face sa simti asta, care apasa pe butonul fericirii. Si partea cea mai minunata despre aceasta regula este ca, invariabil, nu lucrurile care costa bani au aceasta putere. Lucrurile care ne binedispun sunt adesea magice intr-un fel – o privire deosebita ... [citeste mai mult]
Nu tu esti responsabil
Copii --

Nu tu esti responsabil

Scuze daca asta vine ca un soc, dar nu esti reponsabil; nu conteaza cat de mult vrei sa fii, nu conteaza cat de mult crezi ca esti, nu conteaza cat de mult meriti sa fii. Daca nu esti tu responsabil nu inseamna ca este neaparat altcineva. Toti putem fi in acelasi tren in viteza, fara conductor, sau poate cu ... [citeste mai mult]
Gandeste singur

Gandeste singur

Trebuie sa fim foarte siguri de propria identitate astfel incat sa nu putem fi influentati cu usurinta de ce cred altii despre noi. Este mai greu decat pare la prima vedere. Toti suntem vulnerabili. Toti avem temeri si griji. Toti vrem sa fim iubiti si acceptati. Toti vrem sa ne integram, sa facem parte din ... [citeste mai mult]
Niciodata nu e prea tarziu

Niciodata nu e prea tarziu

Regrete, am avut cateva... Poate te astepti sa spun ca nu e loc pentru regrete sau pentru „numai daca“. Uite ca ele pot fi foarte folositoare – daca alegi sa le folosesti pentru a schimba ceva pe mai departe. Exista trei tipuri de scenarii care incep cu „as fi vrut sa fac asta“. Primul este ... [citeste mai mult]
Inger sau demon?
Copii --

Inger sau demon?

In fiecare zi ne confruntam cu numeroase optiuni. Fiecare dintre ele se reduce de fapt la o simpla alegere intre a fi de partea ingerilor sau a animalelor. Ce alegi? Sau nici n-ai realizat ce se intampla? Sa-ti explic. Fiecare actiune a noastra are un efect asupra familiei, oamenilor din jurul nostru, ... [citeste mai mult]
Ce plan ai pentru cariera ta?

Ce plan ai pentru cariera ta?

Deci, unde intentionezi sa lucrezi? Ai un plan? Un tel? Chiar si un scop modest? Daca nu ai nici una din astea, foarte posibil sa fii dus de val. Daca ai un plan, ai o sansa mai buna de a ajunge acolo unde vrei. A sti unde vrei sa ajungi reprezinta 90 la suta din batalie. A sti unde vrei sa ajungi ... [citeste mai mult]
Nu doare sa ierti

Nu doare sa ierti

E usor sa fii suparat. E usor sa fii iritat si sa mormai sau sa faci gesturi nepoliticoase si sa injuri. Nu e usor sa fii iertator. Nu vorbesc sa intorci si celalalt obraz sau ceva de genul asta. Ma refer la a vedea situatia din punctul celuilalt de vedere. Si sa fii iertator. Am trecut recent printr-un ... [citeste mai mult]
Optimist sau pesimist: modul tau de a explica lumea

Optimist sau pesimist: modul tau de a explica lumea

Poti alege sa fii fericit – nu este intotdeauna o alegere usoara, dar este o optiune deschisa pentru toate situatiile. Stiai ca optimistii sunt mai fericiti si au mai mult succes decat pesimistii? Este usor sa fii vesel si cu moralul ridicat cand treburile iti merg bine; o conceptie optimista va conta ... [citeste mai mult]
De ce sunt benefice dialogurile intr-un cuplu?
Copii --

De ce sunt benefice dialogurile intr-un cuplu?

Orice cuplu traieste intr-o dubla realitate – in cea proprie si in cea a partenerului. Cand fiecare cunoaste realitatea celuilalt, viata de cuplu se imbogateste. Daca insa fiecare vrea sa-l convinga pe celalalt ca realitatea lui ar fi cea mai buna, relatia moare in interior. De aceea, cea mai importanta ... [citeste mai mult]
Accepta diferentele partenerului si imbratiseaza ce aveti in comun

Accepta diferentele partenerului si imbratiseaza ce aveti in comun

O relatie este, daca vrei, o echipa formata initial din doi oameni (apoi echipa poate fi intregita de multi membri tineri) in care ambii aduc talente, aptitudini si resurse. Fiecare echipa are nevoie de oameni diferiti, cu calitati diferite, pentru a realiza ceva si pentru a pune proiectul pe picioare. Daca ... [citeste mai mult]
Importanta relatiilor interpersonale la job

Importanta relatiilor interpersonale la job

In anumite organizatii, exista grupuri de persoane a caror slujba consta in a se concentra asupra muncii lor si care interactioneaza putin unii cu ceilalti. Cel mai adesea, munca in echipa – si, corelat cu ea, comunicarea, consultarea si toate celelalte lucruri pe care le implica aceasta – este ... [citeste mai mult]



Pagina: « 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 »
 

Cele mai citite articole

Cand vine vorba de sanatatea feminina, un lucru este sigur: nu trebuie sa mai existe subiecte tabu. ...
Familia este acel loc in care ne simtim in siguranta, unde iubirea si sprijinul ne fac sa ne simtim ...
Taratele de psyllium sunt considerate astazi una dintre cele mai eficiente surse naturale de fibre ...
Slabeste rapid
si scapa de toxine!
Iti oferim un Raport Special GRATUIT
"TOP Ceaiuri din plante medicinale Beneficii si Recomandari"
Citeste zilnic GRATUIT totul despre sanatate, frumusete, stil!
Adauga mai jos adresa ta de email
si primesti Raportul Gratuit
Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016