Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie

Critics' Choice Awards 2019: Iata care sunt castigatorii!

Critics' Choice Awards 2019: Iata care sunt castigatorii!
de la 2019-01-15
Critics' Choice Awards 2019: Iata care sunt castigatorii!

Gala Critics' Choice Awards, aflata la cea de-a 24-a editie, si-a desemnat castigatorii, lungmetrajul “Roma” in regia lui Alfonso Cuaron fiind recompensat cu marele premiu, pentru Cel mai bun film.


Premiile Critics' Choice sunt acordate de Broadcast Film Critics Association si de Broadcast Television Journalists Association.

Acestea sunt considerate indicatorii cu cel mai mare nivel de acuratete in ceea ce priveste nominalizarile la premiile Oscar, care vor fi anuntate la data de 22 ianuarie 2019.
 

Iata lista completa cu marii castigatori ai galei Critics' Choice Awards!

 

FILME

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Teste REZOLVATE de Limba si Literatura romana pentru reusita la examenul de TITULARIZARE


Doar 47 dintre profesori obtin statutul de titular   V-ati saturat probabil de mutarea continua din scoala in scoala pe posturi cu "perioada determinata" Sigur un post stabil v-ar prinde bine Va doriti sa reusiti cu prima ocazie Pentru ca pe an ce trece numarul candidatilor creste si numarul locurilor scade...

Oferta Speciala
valabila 48h

BEST PICTURE (CEL MAI BUN FILM)

Black Panther
BlacKkKlansman
The Favourite
First Man
Green Book
If Beale Street Could Talk
Mary Poppins Returns
WINNER: Roma
A Star Is Born
Vice

BEST ACTOR (CEL MAI BUN ACTOR IN ROL PRINCIPAL)

WINNER: Christian Bale — Vice
Bradley Cooper — A Star Is Born
Willem Dafoe — At Eternity’s Gate
Ryan Gosling — First Man
Ethan Hawke — First Reformed
Rami Malek — Bohemian Rhapsody
Viggo Mortensen — Green Book

BEST ACTRESS (CEA MAI BUNA ACTRITA IN ROL PRINCIPAL)

Yalitza Aparicio — Roma
Emily Blunt — Mary Poppins Returns
WINNER (TIE): Glenn Close — The Wife
Toni Collette — Hereditary
Olivia Colman — The Favourite
WINNER (TIE): Lady Gaga — A Star Is Born
Melissa McCarthy — Can You Ever Forgive Me?

BEST SUPPORTING ACTOR (CEL MAI BUN ACTOR IN ROL SECUNDAR)

WINNER: Mahershala Ali — Green Book
Timothée Chalamet — Beautiful Boy
Adam Driver — BlacKkKlansman
Sam Elliott — A Star Is Born
Richard E. Grant — Can You Ever Forgive Me?
Michael B. Jordan — Black Panther

BEST SUPPORTING ACTRESS (CEA MAI BUNA ACTRITA IN ROL SECUNDAR)

Amy Adams — Vice
Claire Foy — First Man
Nicole Kidman — Boy Erased
WINNER: Regina King – If Beale Street Could Talk
Emma Stone — The Favourite
Rachel Weisz — The Favourite

BEST YOUNG ACTOR/ACTRESS (CEL/CEA MAI BUN/A TANAR/A ACTOR/ACTRITA)

WINNER: Elsie Fisher — Eighth Grade
Thomasin McKenzie — Leave No Trace
Ed Oxenbould — Wildlife
Millicent Simmonds – A Quiet Place
Amandla Stenberg — The Hate U Give
Sunny Suljic — Mid90s

BEST ACTING ENSEMBLE (CEA MAI BUNA DISTRIBUTIE)

Black Panther
Crazy Rich Asians
WINNER: The Favourite
Vice
Widows

BEST DIRECTOR (CEL MAI BUN REGIZOR)

Damien Chazelle — First Man
Bradley Cooper — A Star Is Born
WINNER: Alfonso Cuaron – Roma
Peter Farrelly — Green Book
Yorgos Lanthimos — The Favourite
Spike Lee — BlacKkKlansman
Adam McKay — Vice

BEST ORIGINAL SCREENPLAY (CEL MAI BUN SCENARIU ORIGINAL)

Bo Burnham – Eighth Grade
Alfonso Cuarón — Roma
Deborah Davis and Tony McNamara — The Favourite
Adam McKay — Vice
WINNER: Paul Schrader — First Reformed
Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly — Green Book
Bryan Woods, Scott Beck, John Krasinski — A Quiet Place

BEST ADAPTED SCREENPLAY (CEL MAI BUN SCENARIU ADAPTAT)

Ryan Coogler, Joe Robert Cole — Black Panther
Nicole Holofcener, Jeff Whitty — Can You Ever Forgive Me?
WINNER: Barry Jenkins – If Beale Street Could Talk
Eric Roth and Bradley Cooper & Will Fetters — A Star Is Born
Josh Singer — First Man
Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee — BlacKkKlansman

BEST CINEMATOGRAPHY (CEA MAI BUNA IMAGINE)

WINNER: Alfonso Cuarón — Roma
James Laxton — If Beale Street Could Talk
Matthew Libatique — A Star Is Born
Rachel Morrison — Black Panther
Robbie Ryan — The Favourite
Linus Sandgren — First Man

BEST PRODUCTION (CEA MAI BUNA PRODUCTIE)

WINNER: Hannah Beachler, Jay Hart — Black Panther
Eugenio Caballero, Barbara Enriquez — Roma
Nelson Coates, Andrew Baseman — Crazy Rich Asians
Fiona Crombie, Alice Felton — The Favourite
Nathan Crowley, Kathy Lucas — First Man
John Myhre, Gordon Sim — Mary Poppins Returns

BEST EDITING (CEL MAI BUN MONTAJ)

Jay Cassidy — A Star Is Born
Hank Corwin — Vice
WINNER: Tom Cross – First Man
Alfonso Cuarón, Adam Gough — Roma
Yorgos Mavropsaridis — The Favourite
Joe Walker — Widows

BEST COSTUME DESIGN (CELE MAI BUNE COSTUME)

Alexandra Byrne — Mary Queen of Scots
WINNER: Ruth Carter — Black Panther
Julian Day — Bohemian Rhapsody
Sandy Powell — The Favourite
Sandy Powell — Mary Poppins Returns

BEST HAIR AND MAKEUP (CEL MAI BUN MACHIAJ & MAKEUP)

Black Panther
Bohemian Rhapsody
The Favourite
Mary Queen of Scots
Suspiria
WINNER: Vice

BEST VISUAL EFFECTS (CELE MAI BUNE EFECTE VIZUALE)

Avengers: Infinity War
WINNER: Black Panther
First Man
Mary Poppins Returns
Mission: Impossible — Fallout
Ready Player One

BEST ANIMATED FEATURE (CEA MAI BUNA ANIMATIE)

The Grinch
Incredibles 2
Isle of Dogs
Mirai
Ralph Breaks the Internet
WINNER: Spider-Man: Into the Spider-Verse

BEST ACTION MOVIE (CEL MAI BUN FILM DE ACTIUNE)

Avengers: Infinity War
Black Panther
Deadpool 2
WINNER: Mission: Impossible — Fallout
Ready Player One
Widows

BEST COMEDY (CEA MAI BUNA COMEDIE)

WINNER: Crazy Rich Asians
Deadpool 2
The Death of Stalin
The Favourite
Game Night
Sorry to Bother You

BEST ACTOR IN A COMEDY (CEL MAI BUN ACTOR INTR-O COMEDIE)

WINNER: Christian Bale — Vice
Jason Bateman — Game Night
Viggo Mortensen — Green Book
John C. Reilly — Stan & Ollie
Ryan Reynolds — Deadpool 2
Lakeith Stanfield — Sorry to Bother You

BEST ACTRESS IN A COMEDY (CEA MAI BUNA ACTRITA INTR-O COMEDIE)

Emily Blunt — Mary Poppins Returns
WINNER: Olivia Colman — The Favourite
Elsie Fisher — Eighth Grade
Rachel McAdams — Game Night
Charlize Theron — Tully
Constance Wu — Crazy Rich Asians

BEST SCI-FI OR HORROR MOVIE (CEL MAI BUN FILM SCI-FI SAU HORROR)

Annihilation
Halloween
Hereditary
WINNER: A Quiet Place
Suspiria

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM (CEL MAI BUN FILM STRAIN)

Burning
Capernaum
Cold War
WINNER: Roma
Shoplifters

BEST SONG (CEL MAI BUN CANTEC)

“All the Stars” — Black Panther
“Girl in the Movies” — Dumplin’
“I’ll Fight” — RBG
“The Place Where Lost Things Go” — Mary Poppins Returns
WINNER: “Shallow” – A Star Is Born
“Trip a Little Light Fantastic” — Mary Poppins Returns

BEST SCORE (CEA MAI BUNA COLOANA SONORA)

Kris Bowers — Green Book
Nicholas Britell – If Beale Street Could Talk
Alexandre Desplat – Isle of Dogs
Ludwig Göransson — Black Panther
WINNER: Justin Hurwitz — First Man
Marc Shaiman — Mary Poppins Returns
 

SERIALE


BEST DRAMA SERIES (CEL MAI BUN SERIAL – DRAMA)

WINNER: The Americans (FX)
Better Call Saul (AMC)
The Good Fight (CBS All Access)
Homecoming (Amazon)
Killing Eve (BBC America)
My Brilliant Friend (HBO)
Pose (FX)
Succession (HBO)

BEST ACTOR IN A DRAMA SERIES (CEL MAI BUN ACTOR INTR-UN SERIAL – DRAMA)

Freddie Highmore — The Good Doctor (ABC)
Diego Luna — Narcos: Mexico (Netflix)
Richard Madden — Bodyguard (Netflix)
Bob Odenkirk — Better Call Saul (AMC)
Billy Porter — Pose (FX)
WINNER: Matthew Rhys — The Americans (FX)
Milo Ventimiglia — This Is Us (NBC)

BEST ACTRESS IN A DRAMA SERIES (CEA MAI BUNA ACTRITA INTR-UN SERIAL – DRAMA)

Jodie Comer — Killing Eve (BBC America)
Maggie Gyllenhaal — The Deuce (HBO)
Elisabeth Moss — The Handmaid’s Tale (Hulu)
WINNER: Sandra Oh — Killing Eve (BBC America)
Elizabeth Olsen — Sorry For Your Loss (Facebook Watch)
Julia Roberts — Homecoming (Amazon)
Keri Russell — The Americans (FX)

BEST SUPPORTING ACTOR IN A DRAMA SERIES (CEL MAI BUN ACTOR INTR-UN ROL SECUNDAR DINTR-UN SERIAL – DRAMA)

Richard Cabral — Mayans M.C. (FX)
Asia Kate Dillon — Billions (Showtime)
WINNER: Noah Emmerich — The Americans (FX)
Justin Hartley — This Is Us (NBC)
Matthew Macfadyen — Succession (HBO)
Richard Schiff — The Good Doctor (ABC)
Shea Whigham — Homecoming (Amazon)

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A DRAMA SERIES (CEA MAI BUNA ACTRITA INTR-UN ROL SECUNDAR DINTR-UN SERIAL – DRAMA)

Dina Shihabi — Jack Ryan (Amazon)
Julia Garner — Ozark (Netflix)
WINNER: Thandie Newton — Westworld (HBO)
Rhea Seehorn — Better Call Saul (AMC)
Yvonne Strahovski – The Handmaid’s Tale (Hulu)
Holly Taylor — The Americans (FX)
 
BEST COMEDY SERIES (CEL MAI BUN SERIAL – COMEDIE)

Atlanta (FX)
Barry (HBO)
The Good Place (NBC)
The Kominsky Method (Netflix)
WINNER: The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
The Middle (ABC)
One Day at a Time (Netflix)
Schitt’s Creek (Pop)

BEST ACTOR IN A COMEDY SERIES (CEL MAI BUN ACTOR DINTR-UN SERIAL – COMEDIE)

Hank Azaria — Brockmire (IFC)
Ted Danson — The Good Place (NBC)
Michael Douglas — The Kominsky Method (Netflix)
Donald Glover — Atlanta (FX)
WINNER: Bill Hader — Barry (HBO)
Jim Parsons — The Big Bang Theory (CBS)
Andy Samberg — Brooklyn Nine-Nine (Fox)

BEST ACTRESS IN A COMEDY SERIES (CEA MAI BUNA ACTRITA DINTR-UN SERIAL – COMEDIE)

Rachel Bloom — Crazy Ex-Girlfriend (The CW)
WINNER: Rachel Brosnahan — The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Allison Janney — Mom (CBS)
Justina Machado — One Day at a Time (Netflix)
Debra Messing — Will & Grace (NBC)
Issa Rae — Insecure (HBO)

BEST SUPPORTING ACTOR IN A COMEDY SERIES (CEL MAI BUN ACTOR INTR-UN ROL SECUNDAR DINTR-UN SERIAL – COMEDIE)

William Jackson Harper — The Good Place (NBC)
Sean Hayes — Will & Grace (NBC)
Brian Tyree Henry — Atlanta (FX)
Nico Santos — Superstore (NBC)
Tony Shalhoub — The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
WINNER: Henry Winkler — Barry (HBO)

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A COMEDY SERIES (CEL MAI BUN ACTOR INTR-UN ROL SECUNDAR DINTR-UN SERIAL – COMEDIE)

WINNER: Alex Borstein — The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Betty Gilpin — GLOW (Netflix)
Laurie Metcalf — The Conners (ABC)
Rita Moreno — One Day at a Time (Netflix)
Zoe Perry — Young Sheldon (CBS)
Annie Potts — Young Sheldon (CBS)
Miriam Shor — Younger (TV Land)

BEST LIMITED SERIES (CEA MAI BUNA SERIE)

A Very English Scandal (Amazon)
American Vandal (Netflix)
WINNER: The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)
Escape at Dannemora (Showtime)
Genius: Picasso (National Geographic)
Sharp Objects (HBO)

BEST MOVIE MADE FOR TELEVISION (CEL MAI BUN FILM DE TELEVIZIUNE)

Icebox (HBO)
WINNER: Jesus Christ Superstar Live in Concert (NBC)
King Lear (Amazon)
My Dinner with Hervé (HBO)
Notes from the Field (HBO)
The Tale (HBO)

BEST ACTOR IN A LIMITED SERIES OR MOVIE MADE FOR TELEVISION (CEL MAI BUN ACTOR DINTR-O SERIE SAU FILM DE TELEVIZIUNE)

Antonio Banderas — Genius: Picasso (National Geographic)
WINNER: Darren Criss — The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)
Paul Dano — Escape at Dannemora (Showtime)
Benicio Del Toro — Escape at Dannemora (Showtime)
Hugh Grant — A Very English Scandal (Amazon)
John Legend — Jesus Christ Superstar Live in Concert (NBC)

BEST ACTRESS IN A LIMITED SERIES OR MOVIE MADE FOR TELEVISION (CEA MAI BUNA ACTRITA DINTR-O SERIE SAU FILM DE TELEVIZIUNE)

WINNER (TIE): Amy Adams – Sharp Objects (HBO)
WINNER (TIE): Patricia Arquette — Escape at Dannemora (Showtime)
Connie Britton — Dirty John (Bravo)
Carrie Coon — The Sinner (USA Network)
Laura Dern — The Tale (HBO)
Anna Deavere Smith — Notes From the Field (HBO)

BEST SUPPORTING ACTOR IN A LIMITED SERIES OR MOVIE MADE FOR TELEVISION (CEL MAI BUNA ACTOR INTR-UN ROL SECUNDAR DINTR-O SERIE SAU FILM DE TELEVIZIUNE)

Brandon Victor Dixon — Jesus Christ Superstar Live in Concert (NBC)
Eric Lange — Escape at Dannemora (Showtime)
Alex Rich — Genius: Picasso (National Geographic)
Peter Sarsgaard — The Looming Tower (Hulu)
Finn Wittrock — The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)
WINNER: Ben Whishaw — A Very English Scandal (Amazon)

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A LIMITED SERIES OR MOVIE MADE FOR TELEVISION (CEA MAI BUNA ACTRITA INTR-UN ROL SECUNDAR DINTR-O SERIE SAU FILM DE TELEVIZIUNE)

Ellen Burstyn — The Tale (HBO)
WINNER: Patricia Clarkson — Sharp Objects (HBO)
Penelope Cruz — The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)
Julia Garner — Dirty John (Bravo)
Judith Light — The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)
Elizabeth Perkins — Sharp Objects (HBO)
 
BEST ANIMATED SERIES (CEL MAI BUN SERIAL DE ANIMATIE)

Adventure Time (Cartoon Network)
Archer (FXX)
Bob’s Burgers (Fox)
WINNER: BoJack Horseman (Netflix)
The Simpsons (Fox)
South Park (Comedy Central)




>> Daca ti-a placut articolul, iti recomandam - Globurile de Aur 2019: Iata care sunt castigatorii!



Sursa foto: pexels.com



Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele



Rating:


Nota: 4.5 din 5 - 3 voturi.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite prin WhatsApp si Email!

Articole similare

Ultimele articole


Mai multe articole despre filme

Articole similare

Ultimele articole


Mai multe articole despre premii

Spune-ne opinia ta despre "Critics' Choice Awards 2019: Iata care sunt castigatorii!"

Pentru a putea comenta trebuie sa fiti de acord cu Termeni si conditiile site-ului.


2 + 3 =

Cele mai citite articole

In general, interviurile pot fi foarte stresante.
Valentine’s Day reprezinta ziua perfecta pentru a vedea un film impreuna cu iubitul tau!
Calatoriile nu sunt numai despre a vedea diferite locuri din lume si a cunoaste alte culturi, ci ...

Comentarii articole

Spune-ti parerea
La Supa cu nuca de cocos, coriandru si sfecla rosie, la Ingrediente, care este cantitatea de ulei ...
Vreau sa stiu reguli de infrumusetare pentru vârsta de peste 60 ani
foarte interesant
Slabeste rapid si scapa de toxine!
 
Detoxifiere sanatoasa - Ghid complet pentru femei
 
Citeste zilnic GRATUIT totul
despre sanatate, frumusete, stil!
 
Adauga mai jos adresa de e-mail pentru a primit Ebook-ul gratuit
Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016
0