Si asta pentru ca lucruri importante sunt si cele legate de alimentatie, daca nu cele mai importante.
Cateva motive pentru care ar trebui sa consumati zilnic minim 2 fructe:
1. Va aduc vitalitatea de care aveti nevoie pentru a incepe ziua in forta totala.
2. Va confera tonusul psihic de care aveti nevoie pentru a trece peste orice problema. Poate ca ati observat faptul ca persoanele cele mai depresive sunt si cele care consuma grasimi in exces, sucuri carbogazoase in cantitati uriase si care aleg sa manance la fast-food in loc sa gateasca acasa, cu familia.
3. Va ajuta la buna functionare a tranzitului intestinal.
4. Va ajuta sa ardeti grasimile mai repede decat orice pastila de slabit.
5. Va ajuta sa va pastrati respiratia proaspata.
Si nu numai! Va invitam sa ne lasati un comentariu cu beneficiile pe care le castigati din consumul zilnic de fructe!
sursa foto: www.StockPhoto.com
Te-ai abonat la newsletterul SuntFericita?
Descarca GRATUIT "TOP Ceaiuri din plante medicinale Beneficii si Recomandari"
de SuntFericita.roRedactia Sunt Fericita reprezinta o echipa de 3 femei care cerceteaza zilnic cele mai relevante subiecte pentru cititoarele si cititorii nostri. Informatiile sunt apoi filtrate pentru a fi transpuse intr-o maniera cat mai prietenoasa cu putinta in articolele pe care le parcurgeti cu placere.
Categorii















