Daca ai auzit vreodata ca a vorbi cu tine insati este un semn de nebunie, ar trebui sa-ti scoti repede nerozia asta din cap – n-are nici o baza. De fapt, a vorbi cu tine insati intr-un mod constructiv este o cale spre o minte sanatoasa si spre fericire.
Pe masura ce devii mai constienta de gandirea ta si devii mai buna in identificarea gandurilor negative, reaminteste-ti de multe ori ca nu toate gandurile tale sunt folositoare si realiste si, ca atare, s-ar putea sa nu te ajute sa fii atat de fericita pe cat ai putea sa fii. Pune-ti sub semnul intrebarii aceste ganduri asa cum ai pune sub semnul intrebarii opiniile altora cu care nu esti in totalitate de acord. Aminteste-ti ca primul gand nu este intotdeauna si gandul corect.
Te-ai abonat la newsletterul SuntFericita?
Descarca GRATUIT "TOP Ceaiuri din plante medicinale Beneficii si Recomandari"
Categorii


















































